Tırnak Nasıl Daha Hızlı Uzar? | Seyir Kafe

Tırnak Nasıl Daha Hızlı Uzar?

 

Eğer tırnaklarınızın yavaş uzamasından ve çabuk kırılmasından şikayetçiyseniz, bu videodaki tavsiyeler oldukça işinize yarayacak. Aşağıda yazılı halini de bulabileceğiniz bu kurallara dikkat ederek tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Törpüyü Doğru Şekilde Kullanın

Tırnaklarınızı nasıl törpülediğiniz onların nasıl uzadığını da etkiler. Eğer tırnaklarınızı kare şeklinde törpülerseniz, tırnaklarınızın çabuk kırılmasına ve zor uzamasına neden olabilirsiniz. Bunun yerine size tavsiyemiz, tırnaklarınızı yuvarlak şekilde törpülemeniz. Doğru törpü kullanımını videoda görebilirsiniz.

Aşırı Miktarda Oje Kullanmayın

Tırnaklarınıza sürekli oje sürmek ve sonrasında aseton kullanarak temizlemek, tırnaklarınızın sağlığını bozar ve kırılma riskini artırır. Haftada en azından 1-2 gün tırnaklarınıza oje sürmeyin ve hava almasını sağlayın.

Aseton Kullanımını Azaltın

Tırnakların zor uzamasının ve kat kat soyularak kırılmasının en büyük etkenlerinden biri aseton kullanımıdır. Asetonu mümkün olduğunca az miktarda kullanın ve aseton kullandıktan sonra tırnaklarınızı bol su ile yıkamayı unutmayın.

Ev İşi Yaparken Tırnaklarınızı Koruyun

Gün içinde ev işleri yaparken tırnaklarınızı kırmamaya ve zarar vermemeye özen gösterin. Ev işleri sırasında eldiven kullanmak, tırnaklarınızın daha sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

Ellerinizi Çok Sık Yıkamayın

Ellerinizi sık aralıklarla ve uzun süreyle yıkamak tırnaklarınızın yapısını bozar ve çabuk kırılmasına neden olur. Tırnaklarınızın daha hızlı uzaması için, gün içinde el yıkama sayınızı biraz azaltmakta fayda var.

Beslenmenize Dikkat Edin

Tırnaklar da tıpkı vücudun diğer organları gibi beslenmenize göre sağlıklı ya da sağlıksız olur. Vitamin, mineral ve yağlardan dengeli olarak beslenmek tırnaklarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

error: İçerik hakları teliflidir!