Bir Gelibolu Hikayesi: Son Umut

Filmin duyurulmasından itibaren ülkemizde büyük bir ilgi gören ve yapım süreci yakından takip edilen The Water Diviner / Son Umut 26 Aralık’ta izleyicisiyle buluştu. Oyunculuğu ile tanıdığımız Oscar’lı aktör Rusell Crowe, bu filmle birlikte ilk kez yönetmen koltuğuna da oturuyor.

Fear Of God şirketinin yapımcılığını ve dağıtımını yürüttüğü filmin müziklerini ise Oscar adayı müzisyen David Hirschfelder üstleniyor. Filmde Hollywood’dan diğer bir ünlü yıldız Olga Kurylenkoda rol alıyor. Ülkemizden ise yardımcı erkek rolünde Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz filmde boy gösteriyor. Yapım sürecinde ülkemiz sinema severleri tarafından yakından takip edilen film, kadrosunda yerli oyuncuları barındıran bir Hollywood filmi olma özelliği taşıyor.

 

Filmde Russell Crowe’un canlandırdığı Connor karakteri, Gelibolu Savaşı’ndan sonra haber alamadığı üç oğlunu aramak üzere Çanakkale’ye geliyor. Burada Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan’ın canlandırdığı iki Türk subayı Hasan ve Cemal’den yardım alıyor.

Filmde Connor’un İstanbul ile başlayıp Çanakkale ile devam eden üç oğlunu arayış serüvenine tanık oluyoruz. Savaş sonrası Çanakkale ve Türkiye’ye dair manzaralar da barındıran film, çiftçi bir babanın umutla çıktığı yolculuğu bizlere aktarıyor.

Film diğer ülkelere göre ülkemizde daha erken bir tarihte vizyona girmiş bulunmakta. Sizde Hollywood gözünden filme alınmış bir Çanakkale hikayesi izlemek için salonlardaki yerinizi alın.