Ekmeklerin Bayatlamasını Önlemenin Pratik Yolu

Önerimizi okuyup uyguladığınızda, artık evinizde ekmeklerinizi ilk günkü tazeliğinde tüketeceksiniz. Hem her gün taze ekmek alma telaşınız sona erecek, hem de evde ekmek var mı sorusu tarihe karışacak.

Ekmeklerinizi taze tutmak için yapmanız gereken şey zor değil. İhtiyacınız olan, satın aldığınız ekmekleri koyacağınız temiz bir poşet ya da daha sağlıklı saklamak istiyorsanız büyük boy buzdolabı poşeti.

İlk ekmek alışverişinizde, her zamanki alışverişinizin 2 ya da 3 fazlası ekmek alın. Saklayacağınız ekmekleri her poşette bir tane olacak şekilde poşete koyun ve ağzını kapatın. Burada önemli bir nokta var. Aldığınız ekmekleri bekletmeden bu işlemi hemen yapmanız gerekiyor. Fırından aldıysanız ve ekmekler sıcaksa, soğumalarını bekleyin.

Sonrasında poşetlediğiniz ekmeklerinizi, buzdolabınızın dondurucu bölümüne ya da ayrı bir derin dondurucuya sahipseniz oraya kaldırın. Artık içiniz rahat olsun. Evinizde her an ekmeğiniz hazır.

Sabah kahvaltısında tüketmeyi planladığınız ekmeği, gece yatmadan önce dondurucunuzdan çıkarın ve sabah olduğunda, ekmeğiniz ilk günkü tazeliğinde yenmeye hazır olacaktır. Acil ihtiyaç olduğunda, dondurucudan çıkardığınız ekmeğinizi, mikro dalga fırınınızın buz çözdürücü bölümünde de hazır hale getirebilirsiniz.

Dondurucudan kullandığınız ekmeklerin yerine yenilerini koyduğunuz sürece, düzeniniz devam edecektir. Artık evinizde ekmekler, fırından yeni alınmış kadar taze olacak, aynı zamanda ekmek israfını da tamamen önlemiş olacaksınız.