Evde Cam Şişe Nasıl Kesilir?

https://www.youtube.com/watch?v=vFonbaQ_EQI

 

Evinizde içi boşalan fakat atmaya kıyamadığınız ya da farklı bir işlev vererek yeniden kullanmak istediğiniz şişelerin, düzgün ve çok kolay bir şekilde nasıl kesebileceğinizi videomuzdan izleyebilirsiniz.

Öncelikle kendi emniyetinizi almayı unutmayın. Kullanılan asetonun çabuk yanma ve parlama özelliğini sakın unutmayın. Örneğin bu işlem sırasında kesinlikle sigara içmeyin. Ayrıca çalışırken kullanacağınız eldiven, sizi şişenin sıcağından ve olası kesiklerden koruyacaktır. Çocukları da çalışılan alandan uzak tutmakta yarar var.

Keseceğiniz şişenin üstünde etiket türü malzemeler varsa bunların temizlenmesi ve şişenizin kuru olması gerekiyor. İşlem sırasında kullanacağınız malzemeler ise;  buzlu soğuk su, plastik kap, paket ipliği ya da yün iplik, aseton, çakmak, makas, çay tabağı, eldiven ve keseceğiniz cam şişe.

Videoda ayrıntılı olarak izleyeceğiniz adımları takip ederek yapacağınız kesme işlemi ile ilgili birkaç küçük ayrıntıyı da belirtelim: Şişeye sarılan ipi çok kalın olarak sarmayın, düğümünü yaptıktan sonra, uçlarını kesmeyi unutmayın. İpteki alev tamamen sönmeden şişeyi buzlu suya sokmayın. Şişe kesildikten sonra, kenarlarını zımpara ya da ince eye ile düzelterek olası kesikleri önlemeyi unutmayın.

Hepinize kolay gelsin.