Hazır Baklava Yufkasından Tahinli Kurabiye Tarifi

Hamur yoğurmanıza gerek kalmadan ve hazır yufka kullanılarak çok kısa sürede hazırlanan Tahinli Kurabiyelerin  nasıl yapılacağını videoda görüntülü olarak izleyebilir, gerekli malzemeler ve hazırlanışını aşağıda yazılı olarak bulabilirsiniz.

Hazır Baklava Yufkasından Yapılan Tahinli Kurabiye Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının sade ve basit anlatımı ile, seyirlerinize hazırdır.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • Hazır baklavalık yufka
  • Toz şeker
  • Ceviz içi
  • Tahin
  • Eritilmiş tereyağı ya da sıvı yağ

Hazırlanış Aşamaları

Baklavalık yufkalardan bir tanesi düz bir zemine serilir, üzerine eritmiş olduğunuz tereyağı ya da sıvı yağ sürülür. Üzerine ikinci yufka serilir ve aynı işlem bu yufka için de uygulanır. Serilen 3. yufkanın üzerine tahin sürülür, bir avuç kadar şeker ve kırılmış ceviz serpilir. Çok sıkı olmayacak şekilde yufka rulo yapılır.

Hazırlanan rulo, 2 – 3 parmak eninde kesilir ve yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizilir. 180 derecede ısıttığınız fırında üzeri hafif pembeleşinceye kadar pişirilir. Çok hızlı piştiğinden, fırının yanından ayrılmamanız ve kontrol etmeniz önerilir. Soğuduktan sonra üzerine pudra şekeri serptiğiniz kurabiyeler servise hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.