Hazır Yufkadan Pişi Nasıl Yapılır?

Pişi adıyla da bilinen hamur kızartmasının, hazır yufkadan yapabileceğiniz çok pratik bir tarifini, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı video ile Seyir Kafe sayfamızda beğenilerinize sunuyoruz. Evde pişirildiğinde herkesin iştahını kabartan, ister sade isterseniz içli olarak hazırlayabileceğiniz pişilerinizi, hazır yufkadan yapacağınız için, hamur mayalanma süresini beklemeden, çok daha çabuk ve kolay sofranıza koyabileceksiniz.

Videonun yanı sıra, 4 ya da 6 kişilik olarak verilen tarif için, gerekli malzemeler ve hazırlanışı, ayrıca yazılı olarak da aşağıda bilginize sunulmuştur.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Hazır Yufkadan Pişi Tarifi İçin Malzeme Listesi

  • 2 adet hazır yufka
  • 2 adet yumurta
  • Sıvı yağ
  • 1 kase içme suyu

Hazırlanış Aşamaları

Yufka tezgaha alınarak yayılır. Kaseye kırılan yumurta iyice çırpılır. Çırpılmış yumurta, yufkanın her yerine elinizle ya da fırça yardımı ile sürülür. Yufka, bir kenarından başlayarak 2-3 parmak eninde rulo şeklinde  sarılır. Diğer yufka için de aynı işlem tekrarlanır.

Hazır olan yufkalar, 3 – 4 santimetre uzunluğunda kesilerek dilimlenir. Kesilen yufkalar, bir kasede hazırladığınız suda ıslatıldıktan sonra, süzgeç yardımıyla fazla suyu alınarak, kızgın yağda kızartılır. Bu aşamada, tavayı dikkatlice sallayarak, yufkalarınızın daha çok kabarmasını sağlayabilirsiniz. Hazır yufkadan kolayca yaptığınız pişiler artık servise hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.