Kirlenen Mikrodalga Fırını Temizlemenin Pratik Yolu

Mikrodalga fırınınızı kullanmanızın ardından içerisinde oluşan artık ve kirleri çıkarmanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. Fırının içerisine yapışan yağ ve yemek artıklarını artık çok pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Üstelik bunun için herhangi bir ekstra masrafa veya çabaya girmenize gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey evinizde bulunan bir limon ve su dolu bir cam kap.

İyi seyirler.

 

 

Limonu iki parçaya böldükten sonra, içi yarısına kadar su dolu olan cam kaba koyuyoruz. Mikrodalga fırının içerisine kabı koyup, orta derecede on dakika kadar çeviriyoruz. Limonun içerisindeki asit buharlaşan suyla birlikte mikrodalga içerisindeki yağ ve kirlerin yumuşamasını sağlayacaktır.

10 dakika sonra işlem bittiğinde, dikkatlice cam kabı fırının içerisinden çıkarıyoruz. Dikkatli olmanızda fayda var çünkü oldukça sıcak halde olacaktır. Yumuşak ve temiz bir bezle fırının içerisinde yumuşayan kirleri artık rahatça temizleyebilirsiniz. Fırınınızın tekrar kirlenmesi halinde bu işlemi dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.

Son derece ekonomik, pratik ve  fırına hiç bir şekilde zarar vermeyen bu uygulama ile mikrodalga fırınınız artık hep temiz kalacak.