Kirpiklerinizin Daha Hızlı Uzaması İçin Yöntemler

Eğer siz de bir çok kadın gibi kirpiklerinizi kısa buluyor ve daha hızlı uzamalarını istiyorsanız, bu yazıda yer alan öneriler tam size göre. Bu öneriler sayesinde daha güçlü, daha sağlıklı, daha dolgun ve daha hızlı uzayan kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Beslenmenize Dikkat Edin

Saçlarınızın, tırnaklarınızın, kaşlarınızın ve kirpiklerinizin istediğiniz gibi uzaması için dikkat etmeniz gereken en önemli şey beslenme düzeninizdir. Dengeli ve düzenli beslenme, sağlıklı kirpiklere ulaşmanızı hızlandıracaktır.

Uyumadan Önce Göz Makyajınızı Temizleyin

Gece yatağa girmeden önce göz makyajınızı temizlemezseniz, kirpiklerinizin ve kaşlarınızın güçsüzleşmesine neden olursunuz. Uyumadan önce göz makyajınızı temizleyerek kirpiklerinizin hava almasını ve daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Besleyici Ürünleri Kullanın

Kirpiklerinizi güçlendirmek ve daha hızlı uzamasını sağlamak için, piyasada yer alan doğal besleyici yağları ve kremleri kullanabilirsiniz.

E Vitaminini Unutmayın

E vitamini, kirpiklerinin daha sağlıklı ve güçlü olmasını isteyen her bayanın almayı ihmal etmemesi gereken bir vitamindir. Vücudunuza da bir çok faydası bulunan E vitamini desteği alarak kirpiklerinizin daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Kirpik Diplerine Masaj Yapın

Kirpiklerinizin dip kısmında yapacağınız hafif bir masaj, bu bölgeye olan kan akışını hızlandıracak ve kirpiklerinizin daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Bu masajı pamuklu çubuk yardımı ile yapabilirsiniz.

Kirpiklerinizi Vazelin ile Besleyin

Kirpiklerinizin nemlenmesi, güçlenmesi ve daha sağlıklı olması için vazelin kullanmayı deneyebilirsiniz. Uykuya gitmeden önce pamuklu çubuk yardımı ile kirpiklerinize süreceğiniz vazelin, kirpiklerinizin daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.