Kışlık Menemen Konservesi Tarifi

Menemen; en basit anlatımla domates, biber, yumurta kullanılarak yapılır ve neredeyse ülkemizin Milli Yemeği haline gelmiştir. Herkesin ” Ben çok güzel yaparım” ya da ” Benim Menemen’im ünlüdür” dediği bu pratik yemeği, kışın ekonomik ve çabuk hazırlamak için Kışlık Menemen Konservesi Tarifini Seyir Kafe sayfamızda bilgilerinize sunuyoruz. Yaptığınız konserveleri evinizde tüketmenin yanı sıra, öğrenci evleri için de harika bir hediye olacaktır.

Tarifte verilen malzeme listesini uyguladığınızda, yarım kiloluk 17 adet kavanoz Menemen Konservesi hazırlayabilirsiniz. Evinizdeki kavanozları kullanacaksanız, mutlaka yeni kapak almanızı öneririz. Eski kapaklar, konservenizin hava almasına neden olacak, emeğiniz ve harcamanız boşa gidecektir. Yeni kapakları, suda en az 5 dakika kaynatmayı ve sonrasında temiz bir bezle kurulamayı da lütfen unutmayın.

Kışlık Menemen Konservesinin nasıl yapıldığını, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı videodan izleyebilir, gerekli malzemeleri aşağıda yazılı olarak bulabilirsiniz.

İyi günlerde tüketmeniz dileğiyle, afiyet olsun.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 10 kilogram domates
  • 1 kilogram sivri yeşil biber
  • 2 çay bardağı sıvı yağ
  • 3 yemek kaşığı tuz
  • 17 adet yarım kiloluk cam kavanoz ve kapağı