Milföy Hamuru İle Örgü Börek Tarifi

Milföy hamuru, börek yapımında hanımların sıkça tercih ettiği bir malzemedir. Milföy hamurun yumuşak ve kolay şekil alma özelliğinden faydalanarak yapılan Milföy Hamuru İle Örgü Börek Tarifini, Seyir Kafe sayfamızda sizlere sunuyoruz. İç malzemeler, tarifte peynir ve sosis olarak verilmiştir. Damak tadınıza uygun diğer malzemeleri de kullanabilirsiniz.

Ev Yemeği Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı örgü böreklerin yapılışını videodan izleyebilir, gerekli malzemeler ve hazırlanışını yazılı olarak aşağıda bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

– 1 paket milföy hamuru
– 100 gram beyaz peynir
– 100 gram kaşar peyniri
– 5 – 6 adet sosis
– 1 adet yumurtanın sarısı
– Çörek otu

Hazırlanış Aşamaları

İç malzemelerinizi hazırladıktan sonra, milföy hamurları videodaki anlatımda görüldüğü gibi hazırlanır. Milföy hamurunu açarken merdane ile üzerine fazla bastırmamaya dikkat etmenizi öneririz. Hamurun fazla büyümesine neden olup, örgü şekli vermekte zorlanırsınız. Örgü şekli verildikten sonra, fırında açılmamaları için, üst kısımlarını sıkıca birbirine yapıştırmanız gerektiğini de unutmayın.

Üzerlerine yumurta sarısı sürdüğünüz börekleri, çörek otlarını serptikten sonra, 200 derecede 30 dakika pişirerek, servise hazır hale getirebilirsiniz.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.