Pratik Portakallı Limonata Tarifi

Geleneksel içeceklerimizden limonata, yaş farkı gözetmeksizin herkes tarafından sevilen lezzetli ve bol vitaminli bir içecektir. Evinizde az tüketilmesini istediğiniz gazlı içeceklere harika bir alternatif olan limonatanın, portakal katkısı ile nasıl vitamin kaynağı haline geldiğini, Seyir Kafe sayfamızda paylaştığımız Pratik Portakallı Limonata Tarifinde izleyebilirsiniz.

Sadece 1 limon ve 1 portakal kullanarak, 3 litrelik çok pratik limonata yapılışını Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı videoyu izleyerek kolayca yapabilirsiniz. Gerekli malzemeler ve hazırlanışı, ayrıca yazılı olarak da aşağıda sunulmuştur.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 1 adet limon
  • 1 adet portakal
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 tatlı kaşığı limon tuzu
  • 3 litre su

Hazırlanış Aşamaları

Öncelikle 1’er adet portakal ve limon, en az 1 gün boyunca, kabuklarının acı tadının limonatanıza geçmemesi için derin dondurucuda bekletilir.

Limonatayı hazırlayacağınız gün dondurucudan çıkardığınız limon ve portakal, 10 dakika kadar bekletilir. Sonrasında limon ve portakallar dilimlenir ve 1 su bardağı şekeri de ekleyerek robotta iyice ezilene kadar çekilir.

3 litre suya hazırlanan karışım dökülür ve 1 tatlı kaşığı limon tuzu eklenip renginin iyice geçmesi için 5 dakika kadar beklenir. Bekleme aşamasında, arada karıştırarak limon tuzunun erimesi sağlanır.

Süzme işlemi için temiz bir tülbent ilk tercihiniz olsun. Tülbentte kalan posa, rengini vermeyi bırakana kadar sıkılır.

Cam sürahiye alarak soğuttuğunuz, bol vitaminli ve sağlıklı limonatanız artık hazır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.