Sadece Yüz Bölgesinde Nasıl Kilo Alınır?

Yüzünüzün çok ince ve zayıf göründüğünü düşünüyorsunuz ve yüz bölgenizde bir kaç kilo almak istiyorsunuz. Bu yazıda bunu nasıl başarabileceğinizi detaylarıyla anlatacağız.

Öncelikle sadece yüz bölgesinde kilo almanın kolay bir şey olmadığını belirtelim. Maalesef vücudunuzun aldığı kiloları nerede göstereceğini belirleyemezsiniz. Ancak, egzersizleri ve bu yazıdaki adımları doğru olarak uygularsanız, hem istediğiniz yüze kavuşabilir hem de formda kalmaya devam edebilirsiniz.

Kalori Alımınızı Artırın

Yüksek kalorili ve besleyici yiyecekler tüketmek, kilo almanın ilk adımıdır. Ekmek, makarna, patates ve pirinç gibi gıdaları bol miktarda tüketmeye özen gösterin. Bunun yanında zeytin yağı ve fındık yağı gibi sağlıklı yağları tüketmeyi de ihmal etmeyin. Az miktarda “abur cubur” ürünleri de tüketebilirsiniz, ancak fazla aşırıya kaçmamalısınız.

Yüz Egzersizlerini İhmal Etmeyin

Yüzünüzün daha dolgun görünmesi için, yüz egzersizlerini yapmalısınız. Ağzınızdan nefes alın ve yanaklarınızı şişirerek 30 saniye boyunca nefesinizi tutun. Sonrasında yavaş yavaş nefesinizi bırakın. Gün içinde bu egzersizleri bir kaç kez tekrarlayın.

Bol Bol Su için

Günde en az sekiz bardak su içmeye çalışın. Su, vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanızı sağlar ve kilo kaybına yol açan bakterileri vücut dışına atar. Bol miktarda su tüketmek, vücudunuzdaki şeker seviyesini de düzenler ve sağlıksız kilo alımına engel olur.

Besin Desteklerini Kullanın

Eğer günlük öğünlerinizden aldığınız kaloriler kilo almanıza yetmiyorsa, besin desteklerini devreye sokun. Özellikle spor mağazalarında rahatlıkla bulabileceğiniz, “kilo aldırıcı protein tozu” ürünlerini, süt ile karıştırarak öğün aralarında tüketebilirsiniz.

Egzersiz Yapmaya Hazırlanın

Eğer aldığınız kiloların sadece yüzünüze etki etmesini istiyorsanız, vücudunuzun diğer bölgelerini çalıştırmalısınız. Koşarak, aerobik yaparak ya da farklı egzersizleri deneyerek, vücudunuzu aktif halde tutabilirsiniz.