Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır? – Videolu Anlatım

Akıllı telefonlar, hayatımızın her alanında varlığını giderek artırıyor. Eskiden sadece cebimizde ya da masada duran cep telefonları, kullanımlarının artması ile beraber mutfak ve banyo gibi alanlarda da daha fazla bulunuyor. Bu durumun sonucu olarak da telefonların suya düşmesi daha sık karşılaşılan bir problem haline geliyor.

Peki günümüzde oldukça pahalı olan cep telefonlarımız suya düştüğünde ne yapmalıyız? Suya düşen cep telefonunu yeniden kullanacak hale getirebilir miyiz? Bu sorunun cevabını, YAPYAP YouTube kanalından Cem bizlere video ile anlatıyor.

Videodaki yöntemi sizlere kısaca anlatalım. Cep telefonunuz suya düştüğünde, yapmanız gereken ilk şey telefonu sudan çıkardıktan sonra kapatmak. Telefonun kapalı konumda olduğundan emin olduktan sonra, bir bezle iyice kurulayın. Sonrasında bir kase pirincin içine tamamı gömülecek şekilde telefonunuzu bırakın.

Suya düşen telefonu en az 24 saat, en iyi sonuç için ise 3 – 4 gün boyunca pirincin içinde bekletin. Bu süre sonunda eğer adımları doğru olarak uyguladıysanız ve biraz da şanslıysanız, telefonunuz yeniden kullanılabilir bir hale gelecek.

Not: Bu yöntem denize düşen telefonlar için iyi sonuç vermeyebilir. Denize düşen telefonları öncesinde musluk suyu ile yıkayıp, sonrasında bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Suya düşen telefonu kurtarma yönteminden kaynaklanan problemlerin sorumluluğu size aittir.