Pratik Sigara Böreği Tarifi – Video

Özellikle çay saatlerinin vazgeçilmezlerinden olan Sigara Böreği, arkadaş toplantılarının ya da altın günlerinin bir numaralı ikramıdır. İnternette bir çok sigara böreği tarifi olsa da, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanan bu pratik tarife bir göz atmanız gerektiğini düşündük.

Sigara böreği için gerekli malzemelerin listesini ve yazılı anlatımı aşağıda bulabilirsiniz. Tarif detayları için ise videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Sigara Böreği İçin Malzeme Listesi

  • Hazır yufka
  • Böreklik lor peyniri
  • Maydanoz
  • Sıvı yağ

Hazırlanış Aşamaları

Elinizdeki yufkaları videoda gösterildiği gibi, 12 eş üçgene bölün. Daha sonra doğranmış maydanoz ve peyniri karıştırarak börek için kullanacağınız harcı hazır edin. Her üçgen yufka parçasının alt kısmına bir kaşık kadar harcı koyun ve yayın.

Malzemelerin dökülmemesi için yufkayı içe doğru bükün ve sigara şeklini verecek kadar rulo şeklinde sarın. Yufkanın uç kısmını ıslatırsanız, pişerken rulo şeklinin bozulmamasını sağlamış olursunuz.

Sonrasında hazırladığınız börekleri kızgın sıvı yağda çevirerek kızartın. Sigara böreklerini toplu halde hazırladıktan sonra dondurabilir ve dilediğinizde kızartarak da tüketebilirsiniz.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.